Najaktuálnejšie údaje o migrantoch v roku 2017. Do Európy prišlo 125 000 osôb

Autor: Tomáš Blahuta | 5.9.2017 o 17:27 | Karma článku: 3,63 | Prečítané:  889x

Koľko percent z nich sú muži? Odkiaľ najčastejšie pochádzajú? Kedy bola intenzita najväčšia? Podrobné štatistiky v texte.

Migračná kríza v médiách aktuálne príliš nerezonuje, aj keď sa sem-tam nejaká správa z danej oblasti objaví. Ale určite všetci si pamätáme rok 2015, kedy problém vypukol. V televízii, v novinách, na internetových spravodajoch sa začali každodenne šíriť správy o situácii na juhu nášho kontinentu. Ubehlo niekoľko mesiacov a skupinky Afričanov a Ázijčanov sa zrazu ocitli na hlavnej železničnej stanici v susednej Budapešti. Kríza, ktorá sa Slovákov príliš netýkala sa zrazu stala témou číslo jeden.

Nemci začali utečencov prijímať, Maďari stavať ploty, Macedónci strážiť hranicu, niektorí dokonca v mestách Európskej únie pochodovali za prijímanie týchto ľudí, iní by najradšej zobrali flintu, sadli do posedu a strieľali hlava-nehlava. Spoločnosť je rôznorodá, nečudo.

Kríza trvá samozrejme aj dodnes, no nie je top témou. V čase písania tohto článku svet zaujíma prevažne Severná Kórea. Čo sa ale týka migrantov, popísalo sa o nich kadečo. Slovenské alternatívne a hnedšie médiá v nich videli najväčšiu hrozbu slovenského národa, niekto sa neštítil ani platiť za ich strieľanie. Dezinformácie, účelovo manipulované tvrdenia, hoaxy i ďalšie internetové neduhy mali na našu spoločnosť negatívny dopad. Mnohí doteraz žijú v nevedomosti a ani poriadne nevedia, koľko migrantov prišlo, v akom zložení a či to boli len muži bez žien a detí.

Keď človek na internete účelnejšie pohľadá čo chce, dostane sa aj k tejto stránke. Ponúka verejnosti konkrétne čísla a štatistiky ohľadom migračnej krízy v Európe. Poďme si teda všetko priblížiť.

Rok 2017. Podľa najnovších údajov aktualizovaných 5.9. 2017 prišlo cez Stredozemné more do Európy 125 989 migrantov. Svoju poslednú životnú cestu tu zaznamenalo odhadom, 2421 osôb. Od januára 2017 bolo zloženie nasledovné - 71% muži, ženy 12%, deti 16%. Nie vždy sa spoľahlivo dá zistiť pôvod jednotlivých migrantov. Podľa dostupných údajov ich najviac v období od 1.1.2017 dodnes prišlo z Nigérie, Guinei, Pobrežia slonoviny, Bangladéšu či Sýrie. Najviac vyťaženými krajinami, čo s týka príchodu cudzincov, je Taliansko (99 742 osôb), Grécko (15 979 osôb) a čoraz obľúbenejšie Španielsko (9738 osôb). Nižšie prikladám intenzitu príchodov za jednotlivé mesiace za posledné 3 roky:

Rok 2014. Cez more prišlo 362 753 osôb, 5096 zahynulo.

Rekordný rok 2015. Cez more prišlo 1 015 078 osôb, 3771 zahynulo.

Ďalšie zaujímavé informácie z danej problematiky TU.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?