Neznáme objekty na historických maľbách a obrazoch!

Autor: Tomáš Blahuta | 22.2.2015 o 12:18 | (upravené 8.5.2016 o 23:24) Karma článku: 4,49 | Prečítané:  1274x

UFO – je skratka, ktorá v slovenčine znamená neidentifikovateľný lietajúci objekt (ang. unidentified flying object). Pre väčšinu ľudí tieto tri písmená automaticky znamenajú kadejaké lietajúce taniere, dopravné prostriedky pre zel

Na fotografiách to môžu byť rôzne šmuhy, fľaky, na videách kadejaké lietadlá, drony, rakety, no a v skutočnosti sú to napríklad oblaky typu lenticularis, halucinácie a tak ďalej. Takéto ufá však môžeme pozorovať aj na historických obrazoch, maľbách a kresbách! Predstavím vám prvých 10 takýchto výtvorov od Číny až po Európu. Všetky tieto miniobjekty si môžeme vyložiť ako vyššie spomínané fľaky, autorov zámer, ktorý sa podobá na vesmírny koráb alebo sú to predsa len skutočné pozorovania mimozemských technológií?

1. Lietajúce vozy z krajiny Ji Gung

– Čínske zobrazenie lietajúcich vozov z krajiny Ji Gung

2. Ilustrácie z japonskej knihyうつろ舟

– Podľa knihy sa kedysi dávno objavila na japonskom pobreží nádherná žena na “dutej lodi”, ktorú objavili miestni rybári. Tí ju po nájdení zobrali do vnútrozemia, avšak žena nebola schopná komunikovať v japončine a tak ju následne opäť priviedli späť na pláž, kde neskôr zmizla. Podľa historikov, fyzikov a etnológov sa jedná iba o japonský folklór, avšak skeptici a ufológovia si myslia, že ide o skutočné stretnutie tretieho druhu v minulosti.

3. Pozorovanie neznámych objektov z terasy Windsorského zámku

– 18. august roku 1783, okolo 22:00 večer. Svedkovia na terase Windsorského zámku v Anglicku pozorovali v tento deň na oblohe nezvyčajný úkaz. Táto udalosť je zapísaná do Filozofických transakcií kráľovskej spoločnosti. Vyššie zobrazený obraz vytvoril očitý svedok udalosti Thomas Sandby. Všetci účastníci pozorovania údajne sledovali pozdĺžny mrak rýchlo pohybujúci sa po ďalekom horizonte sem a tam. Táto zvláštna guľa sa na chvíľku zastavila, ale neskôr sa opäť vydala smerom na východ, kde sa stratila.

4. Ján Krstiteľ počas krstu Krista

– Tento záhadný obraz zhotovil v roku 1710 holandský maliar Aert De Gelder a nosí názov Krst Krista. Dnes je umiestnený vo Fitzwillianskom múzeu v Cambridge. Čo je ten záhadný objekt nad hlavami ľudí?

5.- Neznáme bytosti vyobrazené na stene skaly v Austrálii

Wandija, Austrália. Tieto jaskynné maľby boli údajne vytvorené v roku 3800 pred naším letopočtom. Sú tu vyobrazené postavy a skupinky postáv, ktoré pripomínajú starovekých astronautov. Veľké oči, guľatá hlava,… Tieto výtvory sú dodnes dostupné na prezretie a sú v “dobrej kondícií”. Ale čo sú tie tvory? Odkiaľ sú? Tieto otázky sú dodnes nezodpovedané. Dokonca bol vytvorený aj krátky film na túto tému, ktorý nájdete tu –> (Who Paintin’ Dis Wandjina) https://www.youtube.com/watch?v=B58k4conG8M

6. Zvestovanie

– Autorom diela je Carlo Crivelli, ktorý ho namaľoval v roku 1486. Dnes ho môžme nájsť v Londýne v Národnej galérii. Diskutabilná časť obrazu je jednoznačne objekt na oblohe svietiaci na hlavu Panny Márie, podobne ako na obraze Krst Krista.

Priblížený objekt nájdete tu:http://quels.sk/wp-content/uploads/2015/01/Crivelli_Angeli21.jpg

7. Balóny vo Francúzsku

– Toto zobrazenie je možné nájsť v knihe s názvom Le Livre Des Bonnes Moeurs, ktorú spísal Jacques Legrand a datuje sa do roku 1338. Dnes ju môžte nájsť v Chantilly Condé”s Museum.

8. Flotila "úf"?!

– veľmi zaujímavý obraz od umelca Masolino Da Panicale visí v kostole Santa Maria Maggiore v Taliansku. Volá sa Zázrak snehu. Čo myslíte, jedná sa o nejaké mimozemské technológie alebo len autor takto chronologicky nakreslil obyčajné oblaky?

9. Opäť “ufá” alebo len oblaky?

– Nadväzujem na obraz pod číslom 8. Opäť tu vidno niekoľko kusov neznámych objektov na oblohe. Autor obrazu: ANON, rok 1490.

10. Dlhé plavby a neznáme úkazy

– V knihe s názvom Theatrum Orbis Terrarum od admirála Blaeua sa dá nájsť aj táto ilustrácia zobrazujúca dve holandské lode v Severnom mori, ktoré pozorujú zaujímavé divadlo na oblohe (rok 1660).

To je zatiaľ všetko. Snažil som sa vybrať tie najzaujímavejšie diela, kde sa dá odvolať na zdroj/autora a reálnosť sa môže skutočne overiť. Nikomu nechcem vnucovať názor, že všetko to sú mimozemské technologické výtvory, avšak dodnes definitívne nepoznáme pôvod objektov (vysvetlenie) na obrazoch vyššie. Sú to oblaky, autorova fantázia alebo reálne videnia premietnuté na plátne/papieri?

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Anton Zajac: Jediná šanca pre Slovensko je nová slušná strana

Nežijeme v liberálnej demokracii, ale v oligarchii, hovorí spolumajiteľ Esetu Anton Zajac.

KOMENTÁRE

Ako delfíny neprežili v službách ruského štátu

Plán počítal s 500 druhmi zvierat. V súčasnosti je v oceániu asi tridsať zvierat.

TECH

Bývalý šéf Newyorskej univerzity: Šikovní ľudia tu boli skôr ako školy

Existujú rôzne formy univerzitného vzdelania, najdôležitejšie je nájsť študentom to najvhodnejšie, hovorí pre SME JOHN SEXTON.


Už ste čítali?